MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2021

Na dobříšských kurtech po roce proběhlo Mistrovství republiky starších žákyň!!

Stalo se již tradicí, že se na dobříšských kurtech TenisCentrum Dobříš koná jeden z vrcholů mládežnické tenisové sezóny. Ani letošní rok tedy nebyl výjimkou. V termínu od 25. do 31. července probíhalo v Dobříši Mistrovství České republiky starších žákyň. Turnaj začal již v neděli 25. července, kdy proběhlo slavnostní losování. Toho se účastnili bývalí český reprezentant – Bohdan Ulihrach a olympijský vítěz z Nagana 1998 – Dominik Hašek. Tuto dvojici losujících doplnil novopečený mistr České republiky a hráč TenisCentra Dobříš – Tomáš Krejčí.

Od pondělí se pak začala hrát první kola turnaje, kterého se účastnilo 48 nejlepších hráček z celé republiky. Turnaj vyvrcholil v sobotu 31. července finálovým zápasem, do kterého postoupily největší favoritky turnaje – Alena Kovačková a sestra daviscupového reprezentanta Jonáše Forejtka – Eliška Forejtková. Finalistky byly před utkáním přivezeny do tenisového areálu luxusními vozy a představeny divákům, kteří hráčky po celou dobu zápasu povzbuzovali a dodali tak zápasu důležitost. Vítězkou a novou mistryní České republiky starších žákyň pro rok 2021 se po setech 6:3 a 6:1 stala Alena Kovačková.

Po zápase proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků, kterého se účastnil i starosta města Dobříše – pan Pavel Svoboda a zazněla státní hymna v podání Veroniky Beranové. V úplném závěru celého turnaje proběhla tisková konference, kde obě hráčky odpovídaly na otázky a ředitel turnaje Martin Beran poděkoval všem partnerům a lidem, kteří pomohli tuto skvělou akci uspořádat.

Za TenisCentrum Dobříš
Eliška Beranová

Fotogalerie